Zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia bezigłowa to nowa metoda stosowana w medycynie estetycznej

mezoterpia igłowaMezoterapia bezigłowa to stosunkowo nowa metoda stosowana w medycynie estetycznej, mająca na celu otwarcie nowych kanałów za pomocą potencjałów elektrycznych o częstotliwości radiowej, działających w błonach komórkowych oraz warstwie rogowej skóry. Dzięki temu aktywne substancje zawarte w kosmetykach w dużo większym stopniu wchłaniają się w głąb skóry. Zabieg ten należy do nieinwazyjnych metod odmładzania skóry, gdyż nie uszkadza błon komórkowych, co stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego zabiegu mezoterapii.

Podczas zabiegu w tkankach skóry powstaje nadciśnienie, sprawiające, iż o wiele efektywniej organizm usuwa szkodliwe produkty przemiany materii a także przyspiesza regeneracje komórek. Dzięki zabiegowi skóra staje się gładka, sprężysta, zregenerowana i zdrowo wyglądająca. W wyniku mezoterapii, komórki pobudzone zostają również do tzw. pinocytozy, czyli uwypuklenia się błony komórkowej dla intensywniejszego procesu pobierania substancji odżywczych i płynów niezbędnych w produkcji cytoplazmy.

Mezoterapie stosuje się w celu odmłodzenia skóry- redukcji zmarszczek, fałd nosowo- wargowych, „kurzych łapek”,a także usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu i rozstępów. Obszary poddane mezoterapii to przede wszystkim: twarz, dekolt, szyja, brzuch, biust, uda, pośladki a także skóra głowy. Zabieg daje widoczne efekty wyszczuplenia, poprawy elastyczności skóry, nawilżenia, regeneracji oraz wymodelowania sylwetki. Rozjaśnia on plamy pigmentacyjne, liftinguje i tonizuje. W wyniku mezoterapii pobudzone zostają naturalne procesy biologicznej odnowy komórek organizmu.

Mezoterapie poleca się osobom chcącym przez długi czas cieszyć się młodym wyglądem. Jest on idealnym zabiegiem profilaktycznym, opóźniającym oznaki starzenia. Doskonale radzi sobie ze skóra, która utraciła swoją jędrność, jest zwiotczała i mało elastyczna. W trakcie zabiegu stosuje się programy ukierunkowane na konkretny problem, np. wybielanie skóry, usuwanie przebarwień i piegów, spłycania zmarszczek, leczenia trądziku lub podniesienia poziomu nawilżenia skóry.

W przypadku mezoterapii, tak jak i w przypadku wszystkich zabiegów medycyny estetycznej istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich, między innymi: stany zapalne skóry, alergie, cukrzyca, infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe, gorączka, choroba nowotworowa, ogólne osłabienie organizmu a także ciąża i okres karmienia piersią.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *